

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 5.5 V |
| Peak Pulse Current | 9 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 6.2 V |
| Clamping Voltage | 12 V |
| Peak Pulse Power | 108 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 64 pF |
Stock: 1903
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12826
Ext.Price$0.12826
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12826 | $0.12826 |
| 10 | $0.06413 | $0.64130 |
| 50 | $0.05747 | $2.87350 |
| 100 | $0.05151 | $5.15100 |
| 500 | $0.04526 | $22.63000 |
| 1000 | $0.03977 | $39.77000 |
| 3000 | $0.03792 | $113.76000 |
| 5000 | $0.03616 | $180.80000 |
| 10000 | $0.03410 | $341.00000 |
